Słowo szukane:  
Lub:
Chiny- Tybet/974/LOG
Kraj: Chiny
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

 

CHINY – TYBET 

 

Pekin - Xi’an - Czengdu - Leshan - Emei - Lhasa - Szanghaj

 

DZIEŃ 1 

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Pekinu przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.

DZIEŃ 2 

Przylot do Pekinu. Zwiedzanie Letniego Pałacu - znakomitego przykładu cesarskiego ogrodu z licznymi pawilonami wkomponowanymi w naturalną scenerię. Następnie wizyta w Centrum Medycyny Naturalnej - okazja do dowiedzenia się czegoś o alternatywnej, liczącej kilka tysięcy lat, metodzie leczenia, a także możliwość zaaplikowania sobie relaksującego masażu (niestety tylko stóp). Kolacja. Nocleg w Pekinie.Letni Pałac - Chiny 

DZIEŃ 3 

Śniadanie. Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13 grobowców. Wielki Mur, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Po drodze regionalny przemysł - wizyta w zakładzie produkującym pokrywane emalią wyroby z miedzi (tzw. Cloisonne). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4 

Śniadanie. Od rana zwiedzanie Świątyni Nieba - symbolu miasta, miejsca dawnych modłów cesarza o pomyślne plony. Następnie Plac Tiananmen – panorama i architektura najważniejszego i największego placu „Państwa Środka”, Zakazane Miasto - zwiedzanie zimowego Pałacu Cesarskiego, w którym siedzibę swoją miało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Po wczesnej obiadokolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Xi’an.Świątynia Nieba - Wycieczka do Chin

DZIEŃ 5 

Przyjazd do dawnej stolicy Chin - Xi’an, transfer do hotelu na śniadanie. Od rana zwiedzanie historycznych murów miejskich. Następnie przejazd do słynnego muzeum z tysiącami terakotowych żołnierzy, stojących na straży cesarza Qin Shi Huangdi – Muzeum Armii Terakotowej. Wizyta w fabryce produkującej wyroby z nefrytu. Wielki Meczet - druga, co do wielkości świątynia muzułmańskiej mniejszości narodowej w Chinach. Dzielnica muzułmańska - centrum życia społeczności muzułmańskiej w Xi’an. Spacer po ulicy, pełnej sklepów z tradycyjnymi chińskimi wyrobami. Kolacja - lokalna specjalność: chińskie pierożki. Po kolacji niezwykle barwne widowisko folklorystyczne przedstawiające tańce i muzykę z czasów dynastii Tang. Nocleg w Xi’an.

DZIEŃ 6 

Po śniadaniu zwiedzanie symbolu Xi’an - Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi oraz wizyta w Muzeum Historycznym - jednym z najciekawszych i najbogatszych w eksponaty muzeów w Chinach. Po kolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Chengdu.

DZIEŃ 7 

Przyjazd do Chengdu. Po wczesnym lunchu przejazd autokarem do Leshan. Krótki rejs łodzią po rzece Min: Wielki Budda - monumentalny posąg wyrzeźbiony w skale - największy na świecie kamienny wizerunek Buddy, budowane przez 90 lat dzieło genialnego (lub też szalonego) mnicha. Przejazd autokarem do leżącej u stóp jednej z czterech świętych gór buddyjskich miejscowości Emei. Wizyta na lokalnym bazarze. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8 

Śniadanie. Wjazd kolejką linową na Świętą Górę Emei (ważny cel pielgrzymek buddyjskich) do Świątyni Wanian - najstarszego klasztoru na zboczach góry Emei, zwiedzanie klasztoru. Obiad w klasycznym, buddyjskim stylu. Wędrówka do wybudowanego na skale Pawilonu Nieskazitelnego Dźwięku. Następnie powrót autokarem do Chengdu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 9 

Wczesne śniadanie, transfer na lotnisko. Przelot do Lhasy. Przejazd do hotelu. Plac i ulica Barhokr - krótki spacer, czas na aklimatyzację. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10 

Śniadanie. Norbulinka - letnia rezydencja dalajlamów; Świątynia Jokhang - najświętsze miejsce Tybetu, cel pielgrzymek tysięcy mnichów. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 11 

Śniadanie. Pałac Potala - zimowa rezydencja dalajlamów; budowla uznana za architektoniczny cud świata, Klasztor Sera - wizyta w pochodzącym z XV w. klasztorze lamaistycznym, możliwość przypatrzenia się tradycyjnej debacie mnichów. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 12 

Śniadanie. Drepung - jeden z największych klasztorów na świecie, obserwacja życia codziennego - wizyta u tradycyjnej rodziny tybetańskiej. Dla chętnych fakultatywnie wyjazd nad jezioro Yamdrok – jedno z czterech świętych jezior tybetańskich (około 50 USD). Obiadokolacja - wieczór folklorystyczny: tradycyjne tybetańskie potrawy, regionalne tańce i śpiewy. Nocleg.

DZIEŃ 13 

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Czengdu. Przejazd do Instytutu Hodowli Pandy – możliwość obejrzenia narodowego skarbu Chin. Następnie zwiedzanie położonej w parku świątyni buddyjskiej Wenshuyuan, wizyta w tradycyjnej syczuańskiej herbaciarni, okazja do relaksu i czas na zastanowienie się nad problemem wiecznego pospiechu w naszym życiu. Obiadokolacja w słynnym syczuańskim stylu. Nocleg.

DZIEŃ 14 

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Szanghaju. Przylot. Następnie zwiedzanie miasta: Bund (nabrzeże) - symbol Szanghaju, pozostałość dawnej Dzielnicy Międzynarodowej, Perła Orientu - najwyższa w Azji wieża TV. Kolacja. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 15 

Po śniadaniu zwiedzanie tradycyjnego ogrodu arystokracji chińskiej - Yuyuan, Starego Miasta - pozostałości cesarskich Chin, wizyta w najbardziej znanej w Szanghaju herbaciarni Huxingting. Następnie przejazd do Muzeum Rozwoju i Urbanizacji Miasta Szanghaj. Kolacja. Dla chętnych spacer słynną reprezentacyjną i handlową ulicą Nankińską, oświetloną blaskiem neonów. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 16 

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie późnym wieczorem.

 

ROCZNY ROZKŁAD TERMINÓW:

21.04 - 06.05.2017*            11.08 - 26.08.2017*

18.05 – 2.06.2017               10.09 - 25.09.2017

10.06 – 25.06.2017             05.10 - 20.10.2017

12.07 – 27.07.2017* 

* wysoki sezon - dopłata 550 PLN

 

CENA: 5 590 PLN + 1 690 USD

I rata: 800 PLN płatne przy zapisie

II rata: 5 590 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)

III rata: 1 690 USD uczestnik zabiera ze sobą

 

CENA ZAWIERA 

- przelot na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa

- przeloty wewnętrzne na trasach Chengdu - Lhasa, Lhasa - Chengdu - Szanghaj

- przejazdy nocnymi pociągami na trasach: Pekin - Xi’an, Xi’an - Chengdu (przedziały sypialne 4-os.)

- zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 2 noclegi w pociągach (miejsca sypialne w przedziale 4-osobowym)

- śniadania i obiadokolacje

- transport klimatyzowanym autokarem lub busem

- wizę chińską

- opiekę pilota-przewodnika

- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

 

 

CENA NIE ZAWIERA 

- biletów wstępu 330 USD

- zwyczajowych napiwków 70 USD

- dopłaty do pokoju 1-osobowego 460 USD

 

SLM
Cena zawiera:
- wiza chińska
- przeloty lokalne
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
- ubezpieczenie KL i NW
Zakwaterowanie:
- nocleg w pociągu
- Hotel
Wyżywienie:
- obiadokolacje
- śniadania
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.