Słowo szukane:  
Lub:
Chiny 21 dni- prawie wszystko o Państwie Środka/970/LOG
Kraj: Chiny
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

CHINY 21 DNI - prawie wszystko o Państwie Środka 2016


Pekin - Wielki Mur - Luoyang - Shaolin - Xi’an - Chengdu - Leshan - Lijiang - Dali - Kunming - Shilin –Guilin - Pingan - Yangshuo - Guangzhou - Hongkong

DZIEŃ 1 
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Pekinu przez port tranzytowy.

 


DZIEŃ 2 
Przylot do Pekinu. Przejazd na zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej Yiheyuan (tzw. Pałac Letni). Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg w Pekinie.

 


DZIEŃ 3 
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Wielki Mur Chiński w miejscowości Mutianyu - mniej zatłoczony, bardziej interesujący, autentyczny fragment tej starożytnej budowli, przejazd kolejką linową w obie strony. Powrót do Pekinu. Obiadokolacja z kaczką po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

 


DZIEŃ 4
Śniadanie, od rana wizyta na słynnym placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen Guangchang), następnie zwiedzanie imponującej swoimi rozmiarami zimowej rezydencji cesarskiej Zakazanego Miasta (Gugong) - miejsca, do którego zwykli śmiertelnicy nie mieli dostępu. Przejazd do jednego z najbardziej znanych kompleksów świątynnych Pekinu - Ołtarza Nieba (Tiantan), gdzie cesarz kilka razy do roku odbywał modły w intencji urodzaju i pomyślności kraju i utrzymania swego Mandatu Niebios. Po wczesnej obiadokolacji nocny przejazd sypialnym pociągiem do Luoyang.

 


DZIEŃ 5 
Rano przybycie do Luoyang, transfer do hotelu, śniadanie w hotelu. Przejazd do słynnego klasztoru Shaolin, zwiedzanie świątyni - legendarnej kolebki chińskich sztuk walki, krótki pokaz kung-fu. Powrót do Luoyang.  Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Luoyang.

 


DZIEŃ 6 
Po śniadaniu wizyta w kompleksie grot zdobionych buddyjskimi płaskorzeźbami - Longmen - te arcydzieła sztuki buddyjskiej tworzone od  końca V w. n.e. zostały wpisane w 2000 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd pociągiem do Xi’an. Przyjazd. Obiadokolacja i nocleg.

 


DZIEŃ 7 
Śniadanie. Od rana zwiedzanie miasta: symbolu Xi’an - Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi (Dayanta), Muzeum Historycznego Prowincji Shaanxi - jednego z najbogatszych w eksponaty muzeum w Chinach, historycznych Murów Miejskich, Dzielnicy Muzułmańskiej i Wielkiego Meczetu - niezwykle interesującej, różnej od typowych meczetów budowli - drugiej pod względem wielkości świątyni islamskiej w Chinach. Bankiet pierożkowy na kolację. Nocleg w Xi’an.

 


DZIEŃ 8 
Po śniadaniu wyjazd do głównej atrakcji okolic Xi’an - Muzeum Żołnierzy Armii Terakotowej (Bingmayong) - pośmiertnej wielotysięcznej ceramicznej armii pierwszego cesarza Chin z III w. p.n.e. Po wczesnej obiadokolacji nocny przejazd sypialnym pociągiem do Czengdu.

 


DZIEŃ 9 
Przyjazd do Czengdu. Przejazd do Leshan, gdzie znajduje się największy na świecie posąg siedzącego Buddy (Leshan Dafo) - dzieło genialnego (bądź też szalonego) mnicha budowane przez blisko 90 lat, przejażdżka łódką po rzece i okazja do zdjęć z posągiem w tle. Wejście po schodach na górę i zwiedzanie kompleksu świątynnego. Obiadokolacja w sychuańskim stylu, powrót do Chengdu na nocleg.

 


DZIEŃ 10 
Po śniadaniu zwiedzanie Instytutu Hodowli Pandy - możliwość obejrzenia pandy, narodowego skarbu Chin. Następnie zwiedzanie położonej w uroczym parku świątyni buddyjskiej Wenshuyuan, wizyta w tradycyjnej sichuańskiej herbaciarni. Przelot do Lijiang. Transfer do hotelu. Nocleg w Lijiang.

 


DZIEŃ 11 
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie okolic Lijiang, wjazd kolejką linową na 3 700 m n.p.m. na łąkę znajdującą się u podnóża Śnieżnej Góry Jadeitowego Smoka (Yulongxueshan) - 5 596 m n.p.m., krótki trekking po okolicy. Powrót do Lijiang i spacer przez Stare Miasto do hotelu. Kolacja. Wieczorem dla chętnych koncert tradycyjnej muzyki Naxi (mieszkającej tu mniejszości narodowej) - muzycy grają na replikach instrumentów sprzed kilkuset lat (około 20 USD/os). Nocleg.

 


DZIEŃ 12 
Po śniadaniu zwiedzanie niezwykle widowiskowego Przełomu Skaczącego Tygrysa na rzece Jangcy. Możliwość przyjrzenia się pięknu lokalnego krajobrazu i wiosek mniejszości narodowych. Po południu powrót do Lijiang. Wieczorem rozkoszowanie się atmosferą jednego z niewielu tak dobrze zachowanych zabytkowych miast chińskich. Kolacja, nocleg.

 


DZIEŃ 13 
Śniadanie. Wizyta w muzeum kultury Dongba. Następnie  przejazd do Dali, kolacja w Dali. Nocleg.

 


DZIEŃ 14 
Śniadanie. Pobyt w kolejnym niezwykle atrakcyjnym starym miasteczku chińskim, zwiedzanie miasta i okolic jeziora Erhai, w tym zespołu Trzech Pagód – najstarszych zachowanych budowli w południowo-zachodnich Chinach. Po południu przejazd autostradą (ok. 5 godz.) do Kunmingu - stolicy prowincji Yunnan. Obiadokolacja, nocleg.

 


DZIEŃ 15 
Po śniadaniu przejazd do tzw. Kamiennego Lasu (Shilin), jednej z większych atrakcji przyrodniczych prowincji Yunnan. Następnie powrót do Kunming i obiad dla tych, którzy nie zgubią się w labiryncie skał. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Guilin.

 


DZIEŃ 16 
Po śniadaniu zwiedzanie parku Wzgórze Trąby Słoniowej wznoszącego się ponad rzeką Li. Przejazd do okolic Longjititian i spacer w górę z parkingu do hotelu (ok. 20-30 minut). Kolacja, nocleg wPingan.

 


DZIEŃ 17 
Śniadanie. Spacer po tarasowych polach i wioskach mniejszości narodowych. Kawalerowie mogą znaleźć sobie tu kandydatki na żony, które nie dość, że są pięknie i barwnie ubrane, to jeszcze niestraszne im jest przeniesienie kilkunastu kilogramów po wąskich górskich ścieżkach (przyda się przy robieniu zakupów), po południu wyjazd na kolację i nocleg do Guilin.

 


DZIEŃ 18 
Śniadanie. Rano rejs malowniczą rzeką Li do Yangshuo - podziwianie wapiennych ostańców, wiosek nadrzecznych i olbrzymich bambusów - krajobrazów będących wizytówką prowincji Guangxi, obiad na statku, nocleg w pełnym życia Yangshuo.

 


DZIEŃ 19 
Yangshuo. Śniadanie. Dzień wolny, fakultatywnie wycieczka poświęcona na podziwianie tzw. Wzgórza Księżycowego (Yueshan) - skąd rozciąga się przepiękna panorama na okolicę, pól ryżowych, rzeczki, wzgórz, wizyta w jednym z domów w wiosce etc., (około 20 USD/os), ewentualnie wycieczki rowerowe po okolicy, po południu powrót do Guilin. Obiad. Przejazd do Guangzhou  (Kantonu). Nocleg w Guangzhou.

 


DZIEŃ 20 
Śniadanie. Ekspresowy pociąg do Hongkongu (2 godz.), krótkie zwiedzanie miasta: wjazd na wzgórze Wiktorii, przejażdżka łódkami po zatoczce Aberdeen, z pozostałościami pływającej wioski, gdzie kręcone były sceny filmów z Brucem Lee. Po obiedzie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na zakupy, nocleg w Hongkongu.

 


DZIEŃ 21 
Wylot do Warszawy przez port tranzytowy.

TERMINY:
26.04 - 16.05.2016* 
01.06 - 21.06.2016
05.07 - 25.07.2016* 
09.08 - 29.08.2016*
07.09 – 27.09.2016
18.10 – 07.11.2016  
* wysoki sezon - dopłata 350 PLN + 90 USD


CENA: 5 790 PLN + 1 850 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 5 790 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 1 850 USD uczestnik zabiera ze sobą


TERMINY I CENY 

wyjazdpowrótcena 
26-04-2016 16-05-2016 6140 PLN + 1940 USD
01-06-2016 21-06-2016 5790 PLN + 1850 USD
05-07-2016 25-07-2016 6140 PLN + 1940 USD
09-08-2016 29-08-2016 6140 PLN + 1940 USD
07-09-2016 27-09-2016 5790 PLN + 1850 USD
18-10-2016 07-11-2016 5790 PLN + 1850 USD


SZCZEGÓŁY OFERTY 
CENA ZAWIERA 

- przelot główny: Warszawa – Pekin, Hongkong – Warszawa
- przeloty wewnętrzne na trasach: Chengdu - Lijiang; Kunming - Guilin
- przejazdy nocnymi pociągami na trasach: Pekin – Luoyang, Xi’an – Czengdu, 
- przejazdy dziennymi pociągami na trasach: Luoyang – Xi’an, Guilin - Guangzhou – Hongkong 
- zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 2 noclegi w pensjonatach (Pingan, Yangshuo), noclegi w pociągu (miejsca sypialne w przedziale 4-osobowym)
- wyżywienie: 2 posiłki dziennie
- transport: klimatyzowany autokarem lub mikrobusem, pociąg
- wizę chińską
- opiekę pilota-przewodnika
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)CENA NIE ZAWIERA 

- bilety wstępu 440 USD
- zwyczajowe napiwki ok. 90 USD
- dopłata do pokoju 1-os 550 USD

 

SLM
Cena zawiera:
- wiza chińska
- lokalny bus komfortowy
- przelot samolotem
- opiekę pilota- przewodnika
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
- ubezpieczenie KL i NW
Zakwaterowanie:
- nocleg w pociągu
- Hotel
Wyżywienie:
- obiadokolacje
- śniadania
Obiekt oferuje:
- łazienki w pokoju
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.