Słowo szukane:  
Lub:
Australia/957/LOG
Kraj: Australia
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

AUSTRALIA 

Sydney - Blue Mountains - Melbourne - Great Ocean Road - Wilsons Promontory - Uluru - Kata Tijuta - Kings Canyon - Alice Springs - Cairns - Kurada - Tjapukai - Brisbane

DZIEŃ 1-2. 
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Australii przez dwa porty tranzytowe.
DZIEŃ 3. 
Przylot do Sydney w godzinach porannych. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek po podróży. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową – lunch z obserwacją panoramy miasta. Zwiedzanie Sydney: zespół wysokościowców, wizyta w oceanarium, rajd po pubach najstarszej dzielnicy Sydney The Rocks, chwiejne dodarcie do zatoki Darling Harbour. Nocleg.
Wycieczka do Australii. Słynna opera w SydneyDZIEŃ 4. 
Dalsze całodzienne zwiedzanie Sydney: podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny. Po południu rejs promem do urokliwej, nadmorskiej miejscowości Manly. Wieczorem wizyta na Kings Cross – dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty.
DZIEŃ 5.
Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze odwiedziny w miasteczku olimpijskim, spacer z panoramą stadionu w tle. Wizyta wFeatherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju emu, itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 6.
Rano, po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Melbourne. Przylot około południa. Transfer do hotelu i wyjście na eksplorację stolicy stanu Victoria. Spacer po Southbank, wizyta w Crown Casino (biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne efekty hazardu), Federation Square – niewątpliwie najciekawsze centrum kulturalne Australii z licznymi galeriami i muzeami, wizyta w żywiołowym City, wjazd na taras widokowy Eureka Tower, przejażdżka zabytkowym tramwajem dookoła centrum miasta. Nocleg.
DZIEŃ 7.
Wcześnie rano wyjazd na Great Ocean Road. Podziwianie najpiękniejszych klifów Australii. Niezwykłe formacje skalne: Dwunastu Apostołów, London Bridge. Wizyta w lesie wilgotnym Otway, gdzie zobaczymy m.in. olbrzymie eukaliptusy i paprocie drzewiaste. W drodze powrotnej do Melbourne zatrzymamy się w pięknych miasteczkach Apollo Bay i Lorne będących mekką surferów. Powrót do hotelu późnym wieczorem.
DZIEŃ 8. 
Po śniadaniu wyjazd do parku narodowego Wilsons Promontory. Bliskie spotkania z dzikimi kangurami, papużkami rozellami i kto wie, może i koala. Będzie również czas na relaks nad krystalicznymi i lodowatymi wodami Oceanu Indyjskiego na plaży skrzypiącej, słynącej z najbielszego i najdrobniejszego piasku w całej Australii. W drodze powrotnej zatrzymamy sie na wyspie Philipa by podziwiać niecodzienny, naturalny spektakl czyli gramolące się na nocleg maleńkie pingwiny. Powrót do hotelu późnym wieczorem.
DZIEŃ 9. 
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i transfer do hotelu. Po południu oglądanie największego świętego kamienia Aborygenów oraz wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Wieczorem harce wodne w basenie. Możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4:00 w nocy…
DZIEŃ 10.
Pobudka przed świtem. Wyjazd na odkrycie jeszcze innej świętej góry Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas) oraz spacer Doliną Wiatrów. Powrót na śniadanie do bazy. Dalej przejazd do Kings Canyon. Zakwaterowanie w bazie globtroterskiej. Próba śpiewu chóralnego w scenerii świetlistej poświaty gwieździstego nieba...
DZIEŃ 11. 
Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Około południa przejazd do stolicy interioru - Alice Springs. Zakwaterowanie. Orzeźwiające kąpiele. Wieczorny spacer po „westernowym” miasteczku. Nocleg.
DZIEŃ 12.
Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie. Wyjście na odkrycie uroków miasteczka takiego jak Alice. Fakultatywnie lot balonem nad interiorem. Po południu transfer na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot i transfer do hotelu. Wieczorem spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.
DZIEŃ 13.
Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub – fakultatywnie – całodzienna wycieczka motorowym jachtem na Wielką Rafę Koralową – podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.
DZIEŃ 14.
Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź – fakultatywnie – wycieczka kolejką do Kurandy: oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai – Parku Kultury Aborygeńskiej – oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Powrót na nocleg do Cairns.
Dzień 15. 
Rano, po śniadaniu wyjazd na lotnisko i wylot do Brisbane. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i po krótkim odpoczynku wyjazd na zwiedzanie. Ogrody botaniczne, spacer po ścisłym centrum i rejs statkiem po rzece Brisbane. Nocleg.
DZIEŃ 16.
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Europy.
DZIEŃ 17.
Lądowanie w Warszawie z bumerangiem w ręku.

ROCZNY ROZKŁAD TERMINÓW:
28.12 – 13.01.2017*           18.09 - 04.10.2017
29.01 – 14.02.2017             23.10 - 08.11.2017
13.02 – 01.03.2017             18.11 - 04.12.2017
05.03 – 22.03.2017**          28.12 - 13.01.2018*
*termin sylwestrowy - dopłata 1 670 PLN + 220 EUR
** termin wydłużony o jeden dzień – nocleg i zwiedzanie Hongkongu w drodze do Australii. Dopłata 180 USD

CENA: 10 970 PLN + 1 490 EUR
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 10 970 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 1 490 EUR uczestnik zabiera ze sobą

 

CENA ZAWIERA 

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Sydney - Melbourne - Ayers Rock, Alice Springs - Cairns - Brisbane - Warszawa,
- wiza australijska,
- opieka polskojęzycznego pilota,
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
- przejazdy wewnętrzne mikrobusem/autokarem
- zakwaterowanie: hotele i motele 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami); w interiorze (9 i 10 dzień) dwa noclegi w bazach traperskich (pokoje 4-osobowe, w Kings Canyon łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie - półprodukty można kupić na miejscu)
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, lunch na wieży widokowej w Sydney
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR).


CENA NIE ZAWIERA 

- bilety wstępu i opłaty za wjazd do parków - 140 EUR
- opłaty lotniskowe - 30 EUR 
- zwyczajowe napiwki
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- dopłata do pokoju 1-os. - 590 EUR

SLM
Cena zawiera:
- wiza australijska
- transfery
- przelot samolotem
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
- ubezpieczenie KL i NW
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- lunch
- śniadania
Obiekt oferuje:
- Basen
Obiekt oferuje:
- basen, stanowisko do pieczenia na rożnie
- klimatyzacja
- łazienki w pokoju
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.