Słowo szukane:  
Lub:
MALTA (+ opcja Gozo i Comino) - Sylwester na Malcie/3832/LOG
Kraj: Malta
Rodzaj: Sylwester
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

PROGRAM WYCIECZKI

TRASA WYCIECZKI

 • ĦAĠAR QIM – MNAJDR – VITTORIOS – COSPICU – SENGLE – VALLETTA – MOST – RABAT – MDINA - WYSPA GOZO - (Ġgantija – Dwejra - Victoria) – ATTARD - MARSAXLOKK

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw Logos-Tour. Wylot na Maltę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 6 nocy).

 • Dzień 2 | ĦAĠAR QIM - MNAJDRA - VITTORIOSA - COSPICUA - SENGLEA - TARXIEN

  Zwiedzanie wyspy Malta. Przejazd do południowo-zachodniej części wyspy bogatej w klify, groty i jaskinie. Dojazd do niewielkiej wioski rybackiej Wied iż-Żurrieq. Dla chętnych rejs łodzią wzdłuż malowniczych klifów do Błękitnej Groty (Blue Grotto). Ściany wewnątrz groty są wielokolorowe, bogate w różnorodne minerały opalizują na zielono, fioletowo, pomarańczowo w połączeniu z kobaltowo-niebieską wodą. Rejs możliwy w zależności od pogody (ok. 8 EUR). Następnie przejazd do świątyń megalitycznych Ħaġar Qim oraz Mnajdra, liczących ok. 5 tysięcy lat. Zostały one odkryte w 1839 r. Świątynia Ħaġar Qim zbudowana jest na szczycie wzgórza, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i wysepkę Filfla. Mnajdra leży 600 metrów poniżej, blisko morza. Obydwie stanowią jeden z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty. Następnie przejazd w stronę Wielkiego Portu i zwiedzanie Trzech Miast – Vittoriosa, Cospicua i Senglea. Miasto Vittoriosa było dla joannitów bazą po przybyciu na wyspy w 1530 roku. Spacer pięknymi uliczkami, w cieniu zabytkowych budowli i kościołów. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do miasta Senglea. Z zabytkowej strażnicy vedette rozciąga się widok na Wielki Port (Grand Harbour). Postój w ogrodzie Veduta. Powrót do hotelu. Po południu przejazd do Tarxien, gdzie znajduje się jeszcze jeden kompleks świątyń megalitycznych, odkrytych w 1914 roku. Ten największy zespół świątynny charakteryzuje się najbardziej misternymi zdobieniami. Zachowała się pozostałość posągu grubej kobiety (Fat Lady), ciekawe ołtarze, fryzy i bogate linie spiralne. Powrót do hotelu.

 • Dzień 3 | VALLETTA

  Zwiedzanie stolicy Malty – Valletty. Zbudowana w XVI wieku przez zakon joannitów, jest najbardziej wysuniętą na południe europejską stolicą, zarazem jednym z najpiękniejszych miejsc w basenie Morza Śródziemnego. Spacer po ogrodach Barrakka (Barrakka Gardens), z których rozciąga się wspaniały panoramiczny widok na Wielki Port (Grand Harbour). Przejście główną ulicą – Republic Street, przy której w dawnej Auberge de Provence mieści się Narodowe Muzeum Archeologii. Można w nim zobaczyć przedmioty znalezione w świątyniach megalitycznych związane z epoką neolitu i brązu. W stolicy znajduje się jeden z trzech najstarszych teatrów w Europie – Teatr Manoel. Krótkie zwiedzanie obejmuje widownię. Następnie wizyta w konkatedrze św. Jana, gdzie zachwyca wyjątkowo bogate wnętrze. W oratorium świątyni można podziwiać m.in. obraz Caravaggia „Ścięcie świętego Jana”, a w Muzeum Katedralnym – flamandzkie arrasy. Obiad w jednej z restauracji w centrum miasta. Po południu czas wolny – spacer główną ulicą, gdzie znajdują się sklepy i kawiarnie. Dla chętnych fakultatywnie polskojęzyczny multimedialny pokaz „Malta Experience”, prezentujący wielowiekową historię Malty (10 EUR).

 • Dzień 4 | MOSTA - RABAT - MDINA - 
  WIECZÓR SYLWESTROWY

  Przejazd do miejscowości Mosta. Zwiedzanie kościoła parafialnego, którego kopuła należy do największych w Europie. Następnie przejazd do centrum rękodzieła i rzemiosła Ta’ Qali (Ta’ Qali Crafts Village). Można w nim przyglądać się pracy rzemieślników wydmuchujących piękne, kolorowe szkło, zobaczyć wyrabianie misternych filigranów ze złota i srebra. Czas wolny na zakupy. Przejazd na klify Dingli, jeden z piękniejszych zakątków na Malcie. Z najwyższego miejsca na wyspie widać panoramę południowego wybrzeża. W tych okolicach znajdują się tajemnicze koleiny (Cart Ruts), nad których przeznaczeniem do tej pory zastanawiają się archeolodzy. Następnie przejazd do Rabatu (dawne przedmieścia Mdiny), gdzie w centralnej części miasta znajduje się kościół św. Pawła ufundowany w 1575 r. Pod jego murami jest legendarna grota, w której po przybyciu na Maltę w roku 60 n.e. przez trzy miesiące mieszkał św. Paweł (dla chętnych zejście do katakumb 5 EUR). Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejazd do Mdiny. Usytuowana na szczycie wzgórza jest otoczona fortyfikacjami. Przejście ulicami i postój obok najważniejszych pałaców. Dojście do bastionów, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzanie katedry św. Pawła. Powrót do hotelu. 
  WIECZÓR SYLWESTROWY

 • Dzień 5 | SLIEMA - VALLETTA - WYSPY GOZO i COMINO

  Dzień wolny. Można się wybrać na spacer promenadą St. Julian’s oraz do Sliemy i Valletty. Z Valletty możliwy jest rejs po zatoce (ok. 15 EUR). Dla chętnych całodzienny rejs katamaranem na Gozo i Comino, plażowanie na Gozo i Blue Lagune (ok. 25 EUR).

 • Dzień 6 | WYSPA GOZO (Ġgantija - Dwejra - Victoria)

  Dzień wolny. Dla chętnych wycieczka na wyspę Gozo (cena ok. 50 EUR, min. 10 osób). Wyspa leży zaledwie 6 km od północnego wybrzeża Malty. W czasie wycieczki zwiedzanie świątyń Ġgantija, które stanowią najstarszą na świecie wolno stojącą budowlę, wzniesioną ok. 3600 r. p.n.e. Przejazd do centralnej części wyspy, gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo. Z cytadeli rozciąga się widok na Gozo. Postój w Xlendi, które leży u samego końca wąskiej jak fiord zatoki. Błękitna woda, wysokie klify, maleńka plaża to uroki tego malowniczego zakątka. W czasie wycieczki obiad w restauracji. Czas wolny na zakupy. Gozo słynie nie tylko z wyrobów wełnianych i ręcznie robionych koronek. Ponieważ jest to również wyspa rolnicza, można tu nabyć lokalne produkty, takie jak oliwki, suszone pomidory, kapary, dżem z opuncji, miody. Powrót promem na Maltę.

 • Dzień 7 | ATTARD - MARSAXLOKK

  Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Attard, gdzie mieszczą się ogrody św. Antoniego. Pałac, w którym kiedyś mieszkał jeden z wielkich mistrzów, jest dziś rezydencją prezydenta Malty. Natomiast ogrody, które do niego przylegają, zostały udostępnione do zwiedzania. Przejazd do wioski rybackiej Marsaxlokk, gdzie kolorowe łodzie luzzu kołyszą się przy nabrzeżu. Spacer nad zatoką, ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 • WIECZÓR SYLWESTROWY
  Wieczór sylwestrowy z uroczystą kolacją - cena 250 PLN, płatne na 35 dni przed wyjazdem.
 • BILETY WSTĘPU
  Na bilety wstępu oraz opłatę środowiskową należy przeznaczyć ok. 70 EUR.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki dla kierowców, obsługi hoteli i przewodnika lokalnego sugerujemy przeznaczyć ok. 30 EUR.
 • MIEJSCA W AUTOKARZE
  Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności zapisów na listę uczestników.
SLM
Zakwaterowanie:
- Hotel
Brak wyników.