Słowo szukane:  
Lub:
AUSTRIA (Wiedeń) – Sylwester w Kursalon/3821/LOG
Kraj: Austria
Rodzaj: Sylwester
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

AUSTRIA (Wiedeń) – Sylwester w Kursalon

DZIEŃ 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Przed południem wylot do Wiednia. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Popołudniowy spacer uliczkami Wiednia; katedra św. Szczepana (zwiedzanie indywidualne), eleganckie ulice Graben i Karntnerstrasse, Belweder, opera wiedeńska. Kolacja
w jednej z najstarszych wiedeńskich restauracji „Ribs of Vienna” – rok powstania 1591, której specjalnością - bestsellerem są żeberka po wiedeńsku, od wieków podawane na drewnianych deskach. Jako deser jeden z największych wiedeńskich przysmaków – tort Sachera z kawą. W tej restauracji poczujecie Państwo typowy dla Wiednia klimat.

DZIEŃ 2

Zwiedzanie Wiednia (z lokalnym przewodnikiem). Na trasie: spacer przez Hofburg – dawną zimową rezydencję Habsburgów. Wejście do skarbca i krypt cesarskich oraz tropikalnego motylarium Schmetterlinghaus (w miarę możliwości). Następnie w barokowych wnętrzach podziwiać można Dworską Szkołę Jazdy – balet słynnych białych ogierów – spektakl mistrzowskiej szkoły ujeżdżania (trening). Kolacja w regionalnej restauracji. Wieczorem dla chętnych (fakultatywnie)* spektakl w Wiedeńskiej Volksoper "My Fair Lady" – musical z 1956 roku, na podstawie sztuki George'a Bernarda Shawa Pigmalion. Autorem scenariusza był Alan Jay Lerner, muzyki – Frederick Loewe. Akcja musicalu dzieje się w Londynie w XIX wieku, gdzie językoznawca, prof. Higgins, zakłada się z przyjacielem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer (czas trwania: 3 godz. - w tym 1 przerwa).

* potwierdzenie udziału w spektaklu min. 5 tyg. przed wyjazdem.

DZIEŃ 3

Dalsze zwiedzania Wiednia. Przejazd do Schönbrunn – dawnej letniej rezydencji Habsburgów z XVIII w., gdzie znajdują się m.in.  pełne przepychu komnaty cesarskie. Spacer po pałacowych ogrodach. Obiad w lokalnej restauracji. 
Wieczór sylwestrowy w KURSALON - sali koncertowej, mieszczącej się w XIX -wiecznym kompleksie pałacowo-ogrodowym, położonym w centrum miasta. Tu właśnie Strauss dyrygował swoją orkiestrą. Rozpoczęcie wieczoru uroczystą kolacją,  następnie udział w koncercie muzyki klasycznej w wykonaniu Salonorchester Alt Wien oferującej niepowtarzalny program artystyczny, składający się z najsłynniejszych kompozycji „króla walca” – Johanna Straussa oraz jednego z najbardziej genialnych przedstawicieli wiedeńskiego klasycyzmu, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Muzyka klasyczna w najlepszym wykonaniu podana w lekki  i zabawny sposób. Wirtuozi, śpiewacy operowi oraz soliści baletowi stworzą niesamowitą atmosferę; nauka walca wiedeńskiego, o północy obejrzenie z tarasu Kursalon pokazu fajerwerków a na zakończenie muzyczne party (opłata fakultatywna - zgłoszenia przy zapisie).

DZIEŃ 4

Wyjście na Stare Miasto, gdzie pod ratuszem jest możliwość obejrzenia i wysłuchania Koncertu Noworocznego (w wykonaniu słynnych Filharmoników Wiedeńskich), wzbogaconego występami zespołu baletowego Opery Wiedeńskiej. Będzie on transmitowany do ponad 70 krajów świata. Koncert poświęcony jest głównie kompozytorom z rodziny Straussów. Czas wolny. Kolacja.

DZIEŃ 5

Czas wolny na indywidualne zwiedzanie Wiednia. Dla chętnych wizyta w Muzeum Historii Sztuki,  jednym z największych w Europie,  które gromadzi bogatą kolekcję obrazów wybitnych artystów, m.in. Pietera Breughla Starszego, Velazqueza, Tycjana, Rembrandta, Rubensa i wielu innych. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

II RATA - OPŁATY

Opłaty płatne przy II racie
- wieczór  sylwestrowy w Kursalon 1.100 PLN (4-daniowa kolacja z napojami; 
wino musujące, wino białe i czerwone, piwo, napoje bezalkoholowe, espresso, koncert muzyki klasycznej, naukę walca i muzyczne party do godz. 2 nad ranem),
- bilet do Operetki Wiedeńskiej 300 PLN (transfery - hotel –  Volksoper – hotel - 
we własnym zakresie).

SLM
Zakwaterowanie:
- Hotel
Brak wyników.