Słowo szukane:  
Lub:
Szlak Kopernika (2 dni)/3785/TOU
Kraj: Polska
Rodzaj: wycieczka
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

PLAN WYCIECZKI:

 

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Elbląga. Zabytkowy układ ulic Starego Miasta pozostaje niezmienny od średniowiecza. Elbląska katedra św. Mikołaja jest jednym z najstarszych obiektów sakralnych miasta, a w surowym, gotyckim wnętrzu możemy doświadczyć tchnienia przeszłości. Historyczny układ urbanistyczny Starówki z podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym z charakterystyczną Ścieżką Kościelną to miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta. Zbudowana w XIV wieku Brama Targowa będąca częścią nieistniejących już murów miejskich dziś jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem i doskonałym punktem widokowym. Zrewitalizowany Bulwar Zygmunta Augusta stał się ulubionym miejscem spacerów i relaksu elblążan. Następnie udamy się do Fromborka. Do najwyższej światowej klasy dóbr architektonicznych zaliczany jest kompleks zabudowy Wzgórza Katedralnego. Najstarszą budowlą na wzgórzu jest Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja. Pięciokondygnacyjna, podpiwniczona wieża Kopernika stanowi najstarszy element fortyfikacji. W gotycko – barokowym dawnym pałacu biskupim zwiedzimy ekspozycję prezentowaną przez Muzeum Mikołaja Kopernika. Również miejscem ekspozycji muzealnej jest dzwonnica zwana wieżą Radziejowskiego, w której prezentowane jest wahadło Foucaulta. Z tarasu widokowego dzwonnicy możemy podziwiać panoramę Fromborka i Zalew Wiślany. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Pieniężna. Gotycki zamek kapituły warmińskiej zbudowany został na planie trapezu, lecz do dziś zachowały się tylko fragmenty dwóch skrzydeł. Pozostałością po gotyckiej farze jest dolna część wieży XIX-wiecznego kościoła. Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów może się poszczycić najbogatszą i najlepiej opracowaną kościelną kolekcją w Polsce. Kolejnym miejscem będzie Lidzbark Warmiński. Od połowy XIV w. miasto zostało obrane na siedzibę biskupów warmińskich, a w widłach Łyny i Symsarny zaczęto budowę murowanego zamku, który miał pełnić również funkcje obronne. Otoczony murem i fosą, z przedzamczami gospodarczymi i wieżami przez lata był wygodną i pełna przepychu siedzibą dla biskupów. Lidzbarska kolegiata św. Piotra i Pawła powstała w połowie XIV wieku w miejscu starszej, drewnianej bazyliki. W sąsiedztwie kościoła zachowały się również zabytkowa wikarówka, plebania i klasztor. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

 

Cena nie zawiera: 
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 32 - 44 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2016 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 120 zł/os.

SLM
Cena zawiera:
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- obiadokolacje
- śniadania
Obiekt oferuje:
- Pokoje 2, 3 -osob. z łazienkami
Brak wyników.