Słowo szukane:  
Lub:
Zamki krzyżackie (2 dni)/3783/TOU
Kraj: Polska
Rodzaj: wycieczka
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

PLAN WYCIECZKI:

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Kwidzyna. W latach 1320-1345 wzniesiono zamek kapituły pomezańskiej, a dzięki swojemu połączeniu z katedrą stanowi unikatową perłę architektury gotyckiej. Szczególnie imponujący jest widok od strony zachodniej, z doliny Wisły, gdzie za potężnym gdaniskiem wznosi się majestatyczny zespół zamkowo-katedralny. Następnie udamy się do miejscowości Gniew. Zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku zamek był najpotężniejszą twierdzą zakonu krzyżackiego na lewym brzegu Wisły. Jednym z gniewskich komturów był Zygmunt von Ramungen, który zapisał się w pamięci poddanych jako dobry gospodarz i wielki zwolennik pokoju. Na uwagę zasługuje również Stare Miasto z zachowanym średniowiecznym układem przestrzennym. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy zamek w Malborku, który jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury w Polsce, wpisany na listę UNESCO. Uzupełnieniem historii zakonu krzyżackiego będzie spacer po polach bitwy pod Grunwaldem w 1410 r. Kolejnym punktem programu będzie Nidzica. Potężny gotycki zamek krzyżacki z XIV wieku z charakterystycznymi drewnianymi krużgankami, był jednym z najważniejszych punktów strategicznych w krzyżackim systemie obronnym XIV wieku. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

 

Cena nie zawiera: 
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 28 - 38 zł/os, dodatkowo Zamek w Malborku ok. 29,50 - 39,50 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2016 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 120 zł/os.

SLM
Cena zawiera:
- podatek VAT
- ubezpieczenie NNW
- podatek VAT
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- obiadokolacje
- śniadania
Obiekt oferuje:
- Pokoje 2, 3 -osob. z łazienkami
Brak wyników.