Słowo szukane:  
Lub:
Gruzja - kraina wina/3097/SOL
Kraj: Ukraina
Rodzaj: Objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj
PROGRAM IMPREZY:
Gruzja - kraina wina 9 dni
Kutaisi, Gori, Mtskheta, Tbilisi, Bodbe, Kakhety, Sighnaghi, Jvari, Borjomi, Akhaltsikhe, Rabat, Batumi

1 dzień
- spotkanie z pilotem na lotnisku Katowice Pyrzowice na 2 godziny przed odlotem. Odprawa bagażowo paszportowa. Wylot do Kutaisi.

2 dzień - przylot do Kutaisi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie Kutaisi jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast w Zachodniej Gruzji: kościół Bagrami, arcydzieło architektury średniowiecznej Gruzji, Klasztor Gelati, zbudowany przez Davida Króla Agmashenebeli, jedno z głównych kulturalnych centrów Gruzji, jaskinia Promete. Obiad*. Dalsze zwiedzanie Kutaisi. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Gori - miasta, w którym urodził się Stalin. Przejazd do Uplistsikhe, miasta z unikalną kombinacją stylów architektury i przenikania się kultur regionu. Obiad*. Przejazd do Mtsketa, starożytnej stolicy Gruzji wpisanej na listę UNESCO - zwiedzanie: katedra Svetitskhoveli /największej chrześcijańskiej świątyni w Gruzji/. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi: kościół Metekhi, twierdza Narikala, główna cytadela miasta z której widać najstarszą część Tbilisi. Obiad*. Dalsze zwiedzanie: Muzeum Narodowe Gruzji, stara część Tbilisi, wąskie uliczki, stare gruzińskie domy z balkonami. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Przejazd do wschodniej prowincji Gruzji zwiedzanie kompleksu klasztoru Bodbe, miejsca pochówku św. Nino, która wprowadziła chrześcijaństwo w Gruzji w IV w.. Przejazd do regionu Kakheti. Obiad*. Dalsza podróż do królewskiego Sighnaghi, małego miasteczka otoczonego przez XVIII wieczny mur obronny z 23 wieżami. Odwiedzenie miejscowego bazaru. Degustacja wina w winnicy. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Jvari (VI w.), miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Jvari jest zbudowane wokół krzyża wzniesionego przez św. Nino. Przejazd do Borjomi, uzdrowiska odkrytego przez gubernatora Yekaterinskyego, którego córka została wyleczona dzięki leczniczym źródłom wody mineralnej znajdującym się tutaj. Obiad*. Przejazd do Vardzia -( gruzińska Petra miasto założone XII-XIII w. podczas rządów Królowej Tamar) - ważnego politycznego, kulturalnego i edukacyjno - duchowego ośrodka w Gruzji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Akhaltsikhe - zwiedzanie zamku Rabat, uważanego za miejsce symbol etnicznej, religijnej i kulturowej tolerancji gruzińskiej, gdzie można zobaczyć gruzińskie, ormiańskie i muzułmańskie budynki użyteczności publicznej stojące jeden obok drugiego. W kompleksie zamkowym zbudowane są obok siebie kościół, meczet, minaret i synagoga. Obiad*. Przejazd do Batumi, byłej twierdzy rzymskiej, a obecnie bardzo modnego kurortu. Zakwaterowanie. Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Zwiedzanie -Starego Batumi" zabudowanego białymi głównie 2-3 - kondygnacyjnymi budynkami z XIX w. ozdobione mitycznymi stworzeniami. Obiad*.
Spacer po Ogrodzie Botanicznym, miejscu słynącym z unikalnej flory, zawierające ponad 5 tysięcy gatunków roślin oraz ponad 1200 gatunków róż. Przejazd do Kutaisi.

9 dzień - transfer na lotnisko w Kutaisi. Odprawa bagażowo paszportowa. Odlot do Katowic.


Cena obejmuje: przelot samolotem na trasie Katowice-Kutaisi-Katowiece, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym busem lub autokarem na terenie Gruzji, 7 noclegów w hotelach ***( pokoje 2,3-osobowe z łazienkami), 7 śniadań, opiekę przewodnika, opiekę pilota, degustację wina, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


OPŁATY DODATKOWE:
*dopłata do 7 obiadów: 350 zł
dopłata do pokoju 1-osob.: 580 zł
dopłata do bagażu rejestrowanego do 23 kg: 270 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 80 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty lokalne.

GODZINY WYLOTÓW, czas lotu ca 2 h 30’
Katowice Pyrzowice, wyloty godz. 23:55
Kutaisi, wyloty godz. 06.00
Przelot liniami Wizzair.

Godziny wylotów podano w czasach lokalnych.
SLM
Cena zawiera:
- ubezpieczenie KL,NNW i bagażu
- opłaty lotniskowe
- przelot samolotem
- opiekę pilota- przewodnika
- zakwaterowanie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
2018-08-10 do 2018-08-17
7 dni
2850,- PLN
Dopłata do 7 obiadokolacji 400zł Dopłata do pokoju 1os. 650zł
ID: GSK 08
2018-09-14 do 2018-09-21
7 dni
2850,- PLN
Dopłata do 7 obiadokolacji 400zł Dopłata do pokoju 1os. 650zł
ID: GSK 09