Słowo szukane:  
Lub:
IZRAEL (city break) 2018/2737/LOG
Kraj: Izrael
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

IZRAEL (city break) 2018

 • TRASA WYCIECZKI

  TEL AVIV – JAFFA – JEROZOLIMA – MORZE MARTWE – MASADA

 • Dzień 1 | TEL AVIV – JAFFA

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Tel Awiwu. Po przylocie przejazd przez nowy Tel Awiw do Jaffy – jednego z najstarszych miast świata, będącego dziś dzielnicą Tel Avivu. Spacer urokliwymi uliczkami, pieczołowicie odrestaurowanymi przez izraelską bohemę do  kościoła św. Piotra. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych spacer do dzielnicy portowej zamienionej na centrum rozrywki – restauracje i puby. Nocleg w Tel Awiwie.

 • Dzień 2 | JEROZOLIMA

  Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie starego miasta w Jerozolimie. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa). Po drodze – kościół św. Anny, sadzawka Bethesda, łuk Ecce Homo, bazylika Grobu Chrystusa. Spacer po żydowskiej części starego miasta – ulica Cardo, synagoga Hurva, Ściana Płaczu. Spacer na Górę Syjon, gdzie znajduje się kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, Wieczernik, grób króla Dawida. Wieczorem fakultatywnie Jerozolima nocą; przejazd m.in. przez dzielnicę zamieszkaną przez ortodoksyjnych żydów – Mea Shearim, widok (z góry) na grobowce w Dolinie Jozafata. Spacer po nowej Jerozolimie – deptak Ben Yehuda z barami i pubami. Nocleg w Jerozolimie.

 • Dzień 3 | JEROZOLIMA – MASADA – MORZE MARTWE

  Wycieczka nad Morze Martwe, położone w najgłębszej depresji świata – 400 m poniżej poziomu morza. Przejazd przez Jerycho. Postój w miejscu, z którego oglądać można zawieszony na zboczu skały klasztor Dayr al-Qaranţal. Wjazd kolejką na wzgórze Masada. Zwiedzanie potężnej twierdzy wzniesionej przez króla Heroda i bohatersko bronionej przez żydowskich zelotów przed Rzymianami w I w. n.e. W jej skład wchodzi – pałac północny, zbudowany na trzech tarasach skalnych, łaźnie rzymskie z barwną mozaiką i malowidłami ściennymi, mykwa (rytualna łaźnia żydowska), synagoga. Krótki relaks nad Morzem Martwym oferującym przyjemność kąpieli w leczniczych, słonych wodach (zasolenie 30%). Powrót do Jerozolimy na kolację i nocleg.

 • Dzień 4 | JEROZOLIMA - TEL AVIV

  Zwiedzanie Instytutu Pamięci Yad Cashem, dokumentującym historię narodu żydowskiego w czasie Holocaustu,  przejście aleją Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata . Przejazd przez nową, zachodnią Jerozolimę i postój przy budynku izraelskiego parlamentu – Knesecie. Zwiedzanie Muzeum Izraela – Sanktuarium Księgi i makieta Jerozolimy z czasów Chrystusa. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

 • PASZPORT
  Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 30 USD.
SLM
Cena zawiera:
- rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim
- przeloty międzynarodowe, usługi lokalnych przewodników
- Wyzywienie
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- transport klimatyzowanymi autokarami
- ubezpieczenie NW, KL, bagaż
- opiekę pilota
- zakwaterowanie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
- kolacje
Obiekt oferuje:
- łazienki w pokoju
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.