Słowo szukane:  
Lub:
WIETNAM – KAMBODŻA – LAOS/2714/LOG
Kraj: Wietnam
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

WIETNAM – KAMBODŻA – LAOS 2018

HO CHI MINH (Wietnam) - DELTA MEKONGU - CầN THƠ - SIĔM RÉAP (Kambodża) - ANGKOR THOM - ANGKOR WAT - PHNOM PENH - VIENTIANE (Laos) - LOUANG PHRABANG - HANOI (Wietnam) - ZATOKA HẠ LONG

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Wietnamu.

 • Dzień 2 | HO CHI MINH (Wietnam)

  Rano przylot do Ho Chi Minh (d. Sajgon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie miasta. Zabytkowy budynek poczty, katedra Notre Dame (z zewnątrz), kościół Cha Tam, Muzeum Wojny i ulica Dong Khoi. Spacer po bazarze Ben Thanh. Kolacja. Wieczorem dla chętnych przedstawienie AO Show w operze (od 40 USD do 55 USD).

 • Dzień 3 | DELTA MEKONGU - CầN THƠ

  Całodniowa wycieczka do delty Mekongu. Przejazd do Cái Bè. Rejs krytą, drewnianą łodzią, zwaną sampan, po kanałach delty. Obiad w gospodarstwie lokalnego rolnika; okazja do kupna świeżych owoców tropikalnych z jego sadu. Po południu dalszy rejs do Vĩnh Long i przejazd autokarem do Cần Thơ. Zakwaterowanie w hotelu.

 • Dzień 4 | HO CHI MINH - SIĔM RÉAP (Kambodża)

  Rano wycieczka łodzią 
na gwarny targ wodny w Cái Nong i Cái Răng. Następnie powrót autokarem do Ho Chi Minh. Wylot do Siĕm Réap w Kambodży. Zakwaterowanie w hotelu.

 • Dzień 5 | ANGKOR THOM

  Przed świtem dla chętnych fakultatywny wyjazd rikszami na obserwację wschodu słońca nad Angkor Wat (ok. 5 USD). Wycieczka do Angkoru. Kompleks świątynny Angkor powstał pod koniec VIII w., kiedy król Khmerów Jayavarman II przeniósł na ten teren stolicę swojego królestwa. Przez setki lat każdy z jego następców budował świątynię w Angkorze. W ten sposób na powierzchni ponad 200 km² powstał ogromny zespół budynków świątynnych i kaplic. Przed tysiącem lat Angkor był jednym z najwspanialszych miast na świecie. Spacer do Angkor Thom, ostatniej stolicy cesarstwa Khmerów. Południowej bramy prowadzącej do miasta strzegą stojące w rzędach po obu stronach wspaniałe posągi, przedstawiające demony i dobre duchy. Na samym środku Angkor Thom stoi świątynia Bayon, która funkcjonowała jako łącznik między niebem a ziemią. Przejazd do świątyni leżącej za murami miasta – Ta Prohm, która pozostała w takim stanie, w jakim została odkryta w XIX w., z nienaruszonymi gigantycznymi drzewami, które przez minione kilkaset lat oplotły korzeniami mury, kaplice i biblioteki. Spacer po tarasie słoni oraz podziwianie pięknych ozdób ściennych na tarasie Króla Trędowatych. Wieczorem dla chętnych kolacja w formie bufetu z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich (ok. 15 USD).

 • Dzień 6 | ANGKOR WAT - SIĔM RÉAP - PHNOM PENH

  Zwiedzanie najpiękniejszego obiektu w kompleksie – Angkor Wat. Na charakterystycznej dla królestwa Angkoru świątyni-górze, znajdują się galerie pokryte m.in. płaskorzeźbami z 2 tys. apsar – tanecznic niebieskich. Wspaniale zachowane płaskorzeźby, ciągnące się wzdłuż ścian o powierzchni 1200 m² przedstawiają stworzenie świata, toczące się wojny, historię państwa Khmerów i postacie bóstw z mitologii. Powstała w XII wieku za panowania króla Suryavarmana II świątynia była budowana z niezwykłym artyzmem i pieczołowitością przez ponad 30 lat. Dla chętnych fakultatywna wycieczka nad jezioro Tonle Sap i rejs łodzią do pływającej wioski (ok. 15 USD). Po południu transfer na lotnisko i wylot do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu.

 • Dzień 7 | PHNOM PENH - VIENTIANE (Laos)

  Zwiedzanie stolicy Kambodży. Na trasie; pałac królewski, Srebrna Pagoda, Wat Phnom – najważniejsza pagoda w mieście. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym znajdują się cenne dzieła sztuki Khmerów. Transfer na lotnisko. Wylot do Vientiane, stolicy Laosu. Po przylocie – formalności wizowe. Zakwaterowanie w hotelu.

 • Dzień 8 | VIENTIANE - LOUANG PHRABANG

  Zwiedzanie Vientiane, m.in. najważniejsze centrum religijne Laosu – świątynia Pha That Luang, pagoda Wat Sisaket i pagoda Wat Phra Kaeo, w której przechowywany był słynny posąg Szmaragdowego Buddy (obecnie jest on w Wielkim Pałacu w Bangkoku). Postój przy pomniku niepodległości Patuxai i widok z góry na całe miasto. Transfer na lotnisko i wylot do Louang Phrabang. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

 • Dzień 9 | LOUANG PHRABANG

  Louang Phrabang jest najlepiej zachowanym zabytkowym miastem w południowo-wschodniej Azji. Wzdłuż ulic stoją niewielkie domy mieszkalne, hoteliki i sklepy pochodzące z czasów kolonialnych. Na trasie zwiedzania znajdą się m.in. buddyjskie świątynie z bogato zdobionymi wnętrzami, stupa Wat Wisunalat, stupa Wat Mai oraz liczący cztery wieki królewski kompleks klasztorny – Wat Xieng Thong. Dla chętnych fakultatywnie przejazd nad wodospad Kuang Si, możliwość kąpieli (ok. 18 USD).

 • Dzień 10 | LOUANG PHRABANG

  Wczesnym rankiem dla chętnych udział w ceremonii rozdawania jałmużny mnichom (ok. 10 USD). Wyjazd nad brzeg rzeki i rejs łodzią motorową wzdłuż Mekongu, do jaskini Pak Ou. Przez minione 500 lat królowie, książęta, kupcy i wieśniacy przybywali do groty na modlitwy, zostawiając jako wota ponad 3 tysiące częściowo pozłacanych statuetek Buddy. Obiad. Powrót do Louang Phrabang. Wizyta w byłym pałacu królewskim, obecnie Muzeum Narodowym. Wejście na wzgórze Phu Si, z którego rozpościera się piękny widok na miasto i pałac królewski. Malowniczy zachód słońca za rzeką Mekong z górami w tle. Czas wolny na spacer po nocnym targu H’mong.

 • Dzień 11 | LOUANG PHRABANG - HANOI (Wietnam)

  Transfer na lotnisko i wylot do Hanoi. Miasto zachowało swój oryginalny, historyczny charakter, chociaż nowe budynki zajmują coraz więcej miejsca. Zwiedzanie miejsc związanych z wujem Ho. Przejazd na plac Ba Dinh, gdzie znajduje się (zbudowane z granitu i marmuru) mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz) oraz jego skromny dom, w którym żył i pracował. Przejazd do Pagody Jednej Kolumny zbudowanej w XI w. Zwiedzanie Świątyni Literatury – najstarszego, założonego w 1076 roku, uniwersytetu w Wietnamie. Czas wolny na zakupy pamiątek; lokalne wyroby rękodzieła, tekstylia, ao dai – czyli tradycyjne suknie noszone przez wietnamskie kobiety.

 • Dzień 12 | HANOI - ZATOKA HẠ LONG

  Wyjazd autokarem nad Morze Południowochińskie. Następnie rejs statkiem wycieczkowym po zatoce Hạ Long. Jest ona znana z malowniczych formacji skalnych – ok. 3 tysięcy wystających z morza gór, czyli wapiennych ostańców, tworzy unikalny krajobraz z licznymi zatoczkami, grotami, skalistymi wysepkami. Podczas rejsu obiad i kolacja - posiłki składające się ze świeżych owoców morza. Nocleg na statku.

 • Dzień 13 | ZATOKA HẠ LONG - HANOI

  O świcie podziwianie wschodu słońca nad zatoką Hạ Long. Po śniadaniu na pokładzie powrót na ląd. Przejazd do Hanoi; po drodze gwarne miasta i wioski. Wieczorem okazja do podziwiania specjalności wietnamskiej – oryginalnego teatru kukiełek na wodzie. Kolacja. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

 • Dzień 14 |

  Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE
PASZPORT - WIZA
Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze). Paszport powinien być ważny co najmniej rok od daty zakończenia wycieczki. Do Wietnamu, Kambodży i Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy mieć min. 4 wolne strony w paszporcie oraz należy zabrać ze sobą 4 zdjęcia.
SZCZEPIENIA
Zalecana profilaktyka przeciwmalaryczna.
BILETY WSTĘPU
Na bilety wstępu oraz wizy należy zabrać ok. 265 USD.
NAPIWKI
Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.
SLM
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Brak wyników.