Słowo szukane:  
Lub:
Hiszpania - Portugalia W słońcu Iberii/268/SOL
Kraj: Hiszpania
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj
W słońcu Iberii

Lichtenstein, Genewa, Carcassonne, Lourdes, Saragossa, Madryt, Toledo, El Escorial, Salamanca, Fatima, Tomar, Batalha, Alcobaca, Sintra, Lizbona, Sewilla, Kordowa, Granada, Walencja, Barcelona, Avignon, Nicea


1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Przejazd przez Czechy, zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Innsbrucka. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd przez Austrię do Szwajcarii - krótkie postoje w Lichtenstein i Genewie. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu koło Lyonu. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium Francji z postojem w Carcas-sonne (spacer po wpisanej na listę UNESCO największej średniowiecznej twierdzy w Europie, otoczonej podwójnym pierścieniem murów warownych ). Przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Czas wolny na pobyt w sanktuarium. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Wyjazd do Hiszpanii - przejazd przez Pireneje do Saragossy , położonej malowniczo nad rzeką Ebro. Spacer po mieście: symbol miasta - barokowa Katedra N.S.del Pilar ze wspaniałym ołtarzem i malowidłami Francisca Goi , i Katedra La Seo, zamek de la Aljaferia. Prze-jazd do stolicy Hiszpanii - Madrytu i objazd centrum :Puerta de Sol, Plaza Mayor, Pałac Królewski. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Zwiedzanie leżącego u stóp łańcucha górskiego Sierra de Guadarrama Panteonu Królów Hiszpanii - El Escorial, wpisanego na listę UNESCO. Wyjazd do Toledo - jednego z najcenniejszych klejnotów hiszpań-skiej architektury : spacer po Starówce wewnątrz wspaniałych murów miejskich z Alcazarem, Katedrą NMP (piękne wnętrze, obrazy El Greca i Goi), synagogą, Dom - Muzeum El Greco). Powrót do hotelu. Obiadokola-cja*. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Prado - jednego z najbogatszych muzeów świata z kolekcją m.in. dzieł Velasqueza, El Greco, Goi . W połu-dnie wyjazd do Portugalii z krótkim postojem w Salamance (spacer po mieście słynącym z najstarszego uniwersytetu w Hiszpanii). Zakwaterowa-nie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja*. Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Zwiedzanie klasztorów: templariuszy w Tomar, domini-kanów w Batalha (zabytek UNESCO) i cystersów w Alcobaca. Powrót do Fatimy - czas wolny na pobyt w sanktuarium. Obiadokolacja*. Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Przejazd na Przylądek Roca - najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. Zwiedzanie Sintry będącej na liście Unesco - pałace królewskie: Paco Real (letnia rezydencja królów, fascynująca mieszanka gotyku, stylu manuelińskiego oraz mauretańskiego) i da Pena (bajkowa budowla stoi na szczycie wzgórza, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki). Przejazd przez dawne kurorty arystokratyczne Estoril i Cascais - krótki postój. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

9 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Lizbony, stolicy i okna na świat Portugalii, której wąskie uliczki , cudowną błękitno-białą panoramę i fascynującą at-mosferę przedstawia niezwykły film -Lisbon story” z przepiękną muzyką fado ( Stare Miasto, dzielnica Alfama, katedra, wzgórze pałacowe San Jor-ge, klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, oceanarium). Czas wolny. Obiadokolacja*. Nocleg.

10 dzień - śniadanie. Wyjazd do Hiszpanii - zwiedzanie Sewilli miasta Don Juana i Carmen, jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii wpisanego na listę UNESCO: Alcazar - dawny pałac królewski w stylu mudejar z pięknymi ogrodami , XV-wieczna katedra NMP- największym i jeden z najwspanial-szych gotyckich kościołów na świecie (m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba) , wieża la Giralda z zachwycającą panoramą miasta. Wieczorny spacer po starej żydowskiej dzielnicy Santa Cruz, pełnej malowniczych uliczek. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

11 dzień - śniadanie. Przejazd do Kordowy, zwiedzanie miasta: unikatowy meczet przebudowany na katedrę - jedno z najwspanialszych dzieł architek-tury islamu, Juderia z Kwiatową Uliczką, Alkazar pięknie położony nad rzeką Gwadalkiwir. Muzeum Torreadorów. Przejazd do wpisanej na listę UNESCIO perły Andaluzji - Granady. Spacer po dzielnicach: katedralnej (renesanso-wa katedra Santa Maria de la Encarnacion, kaplica grobowa Królów katolic-kich) i arabskiej Albayzin z orientalnymi wąskimi uliczkami najstarszej dziel-nicy miasta z piękna panoramą na -ostatni bastion Maurów”). Zakwatero-wanie w hotelu. Obiadokolacja*. Chętnym proponujemy uczestnictwo w spektaklu flamenco (bilet ok. 40 €). Nocleg.

12 dzień - śniadanie. Zwiedzanie zespołu pałacowego władców mauretań-skich Alhambry oraz ich letniej siedziby i ogrodów Generalife, arcydzieła architektury arabskiej w Europie, której niezwykłe bogactwo dekoracji wnętrz przypomina obrazy z baśni z tysiąca i jednej nocy. Przejazd przez płaskowyż Sierra Nevada i Wybrzeże Lewantu. Spacer po najstarszej dziel-nicy Walencji (Bazylika, Pałac Prowincji, Giełda Jedwabnicza wpisana na listę UNESCO) i przejazd pod zachwycające nowoczesną architekturą Miasto Sztuki i Nauki - największe centrum kulturalne Europy . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

13 dzień - śniadanie. Przejazd do Barcelony - miasta Miro, Gaudiego i Picassa i … słynnej FC Barcy: objazd Wzgórza Montjuic, spacer po dzielnicy gotyckiej z katedrą, i po barwnych bulwarach Las Ramblas, postój przy najsłynniejszym dziele Gaudiego - kościele Sagrada Familia oraz czas wolny w kolejnym jego dziele - bajkowym Parkiem Guell z najdłuższą ławką na świecie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

14 dzień - śniadanie. Czas wolny, krótki wypoczynek nad Morzem Śród-ziemnym. Pożegnanie z Hiszpanią. Przejazd do Avignon - kompleksu pod patronatem UNESCO; krótki spacer po dawnej stolicy papieskiej, z gotyckim Pałacem papieży i znanym z piosenki XII-wiecznym mostem nad Rodanem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

15 dzień - śniadanie. Przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeża do Nicei , stolicy Lazurowego Wybrzeża - spacer po Promenade des Anglais i malow-niczych uliczkach Starówki, panorama na miasto i Zatokę Aniołów ze Wzgórza Zamkowego. Przejazd przez Włochy do Austrii. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

16 dzień - śniadanie. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do Krakowa ok. godz. 20.00.

Cena obejmuje:
15 noclegów ze śniadaniami - w tym 6 w Hiszpanii, 4 w Portugalii, 3 we Francji i 2 w Austrii (hotele**/***, pokoje 2, 3-os. z łazienkami), autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, KL i bagażu.OPŁATY DODATKOWE:
*dopłata do 14 obiadokolacji: 660 zł
dopłata do pokoju 1-osob. : 1390 zł
Należy zaopatrzyć się w ok. 200 € na bilety wstępu, przewodników miejscowych, taksy lokalne i przejazdy komunikacja miejską.

Godziny wyjazdów
Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę Dopłata
Bielsko Biała stacja BP 8.00  
Częstochowa Parking przy motelu "Orbis" 5.15 90 PLN 
Dębica stacja benzynowa BBC 3.30 90 PLN 
Katowice parking hotelu "Campanille"ul.Sowińskiego48 7.00  
Kielce Dworzec PKP 3.45 90 PLN 
Kraków ul. Kałuży k/ stadionu Cracovii 5.45  
Lublin Ul. Prusa 8, parking przy motelu PZMot 0.45 130 PLN 
Łódź pl. Dąbrowskiego przy wejściu do T.Wielkigo 3.00 130 PLN 
Piotrków Trybun parking przy ul. POW 3.45 90 PLN 
Radom Dworzec PKP 2.45 130 PLN 
Rzeszów park.przed Urzędem Wojewódzkim 2.45 90 PLN 
Tarnów parking przy htl Tarnovia 4.15 70 PLN 
Warszawa Dw. Zachodni PKS st.13 0.45 130 PLN 
SLM
Cena zawiera:
- ubezpieczenie KL,NNW i bagażu
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Obiekt oferuje:
- łazienki w pokoju
Wyjazd z miasta:
- Bielsko- Biała
- Częstochowa
- Dębica
- Katowice
- Kielce
- Kraków
- Łódź
- Lublin
- Opole
- Piotrków Trybunalski
- Radom
- Rzeszów
- Tarnów
- Warszawa
- Wrocław
2018-08-15 do 2018-08-30
15 dni
3137,- PLN
Dodatkowe -5% dla stałych klientów Dopłata do 14 obiadokolacji 660 zł Dopłata do pokoju 1-os 1390 zł
ID: ESP 08