Słowo szukane:  
Lub:
Toskania samolot 5 dni/237/SOL
Kraj: Włochy
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj
PROGRAM IMPREZY:
Toskania / 5 dni
Florencja, Cinque Terre, San Gimignano, Siena, Region Chianti, Piza, Lukka

1 dzień
- spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków Balice, obok informacji na parterze o godzinie 19.00. Odprawa. Przelot do Pizy. Przejazd do hotelu we włoskim kurorcie Montecatini Terme. Zakwaterowanie. Nocleg.
2 dzień - śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre - pięć miasteczek położonych na skałach, a na pobliskich tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośle. Park narodowy to przede wszystkim zatoki, plaże, skały, groty, morskie urwiska. Cinque Terre zajmuje pas o długości 15 kilometrów i szerokości 3 km. Jedyna droga prowadząca wzdłuż wybrzeża jest położona w górach, wąska i kręta. Pomiędzy miasteczkami można przemieszczać się koleją, która biegnie aż do miasta La Spezia. Miejscowości Cinque Terre noszą nazwy: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Obiadokolacja z degustacją wina. Powrót do hotelu. Nocleg.
3 dzień - śniadanie. Przejazd kolejką miejską do Florencji. Zwiedzanie -Palazzo Pitti, Ponte Vecchio, Plac Signorii, Palazzo Vecchio, kościół Santa Croce, Katedra NMP Kwietnej, Baptysterium, dzwonnica, kościół San Lorenzo. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień - śniadanie. Przejazd do San Gimignano zwanego średniowiecznym Manhattanem, można tam zobaczyć jedne z najcudowniejszych pejzaży w Toskanii. Zwiedzanie - Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, Pallazzo dei Popolo, kościół San Lorenzo in Ponte i Sant Agostino. Przejazd do Sieny. Zwiedza-nie - Piazza del Campo, Palazzo Publico, Wieża Obżarstwa, Katedra. Przejazd do hotelu przez region Chianti z winnicami i miastami na wzgórzach. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja z winem. Nocleg.
5 dzień - śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pizy. Zwiedzanie Pola Cudów: Krzywa Wieża, Baptysterium, Katedra. Przejazd do Lukki, otoczonej renesansowymi murami ze średniowiecznym układem ulic. Zwiedzanie: - katedra San Martino, Bazylika San Frediano, Piazza Amfiteatro. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa. Odlot do Polski.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, 4 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 4 śniadania, 3 obiadokolacje / w tym 1 z degustacją win/, autokar komfortowy lub bus, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu


GODZINY WYLOTÓW / czas lotu ca 2 h
Kraków - Balice, wylot godz. 20.50
Piza, wylot godz. 14.40 
Przelot liniami lotniczymi Ryanair

Bagaż podręczny do 10 kg i wymiarach nie przekraczających 55cm x 40 cm x 20 cm

UWAGA! Kolejność zwiedzania i godziny wylotów mogą ulec zmianie.
OPŁATY DODATKOWE:
dopłata do pokoju 1-osob.: 380 zł

dopłata do bagażu rejestrowanego do 15 kg: 200 zł

dopłata do bagażu rejestrowanego do 15 kg (VI-IX): 300 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 135 EUR na bilety wstępu, obligatoryjnych przewodników, wjazdy do miast, przejazdy komunikacją miejską, pobyt w Cinque Terre, inne opłaty lokalne, zestaw tour guide, transfer hotel - lotnisko - hotel.


Godziny wyjazdów
Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę
Kraków lotnisko Kraków Balice 19.00
SLM
Cena zawiera:
- ubezpieczenie KL,NNW i bagażu
- lokalny bus komfortowy
- opłaty lotniskowe
- przelot samolotem
- opiekę pilota- przewodnika
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Obiekt oferuje:
- łazienki w pokoju
Wyjazd z miasta:
- Katowice
Brak wyników.