Słowo szukane:  
Lub:
Rumunia - z wizytą u Hrabiego Drakuli/223/SOL
Kraj: Rumunia
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj
RUMUNIA - Z wizytą u Hrabiego Drakuli Komfort 10 dni

Oradea, Cluj Napoca, Sighisoara, Zamek Bran, Sinaia, Brasov,Bukareszt, Konstanca, Delta Dunaju, Targu Neamt, Suceava, Voronet, Humor, Wesoły cmentarz, Satu Mare


1 dzień - wyjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 3 (strona 57). Przejazd przez Słowację i Węgry do Oradei. W miarę wolnego czasu spacer po starym mieście połączony ze zwiedzaniem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Cluj Napoca, jednej ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu).
Zwiedzanie: m.in. Kościół św. Marcina, Dom Korwina, katedra prawosławna, mury
obronne z basztą. Przejazd przez Medias do Biertan - zwiedzanie Saskiego Kościoła Warownego. Przejazd do Sighisoary. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień
- śniadanie. Zwiedzanie Sighisoary: m.in. Stare Miasto, Wieża Zegarowa, Dom Draculi, Kościół Dominikanów, katedra, Dom Wenecki. Wizyta w Bran, gdzie mieści się zamek uważany kiedyś za siedzibę Draculi. Przejazd do Brasova, zwiedzanie: mury miejskie z Basztą Tkaczy, Czarny Kościół, rynek. Przyjazd do Sinaia. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.

4 dzień - śniadanie w godzinach porannych. Zwiedzanie Sinai: m.in. Pałac Peles, zamek królów z dynastii Hohenzollernów, monastyr. Przejazd do Targoviste. Zwiedzanie: m.in. Dwór Książęcy, Cerkiew Steliea, Monastyr Dealu. Przejazd do Bukaresztu. Zwiedzanie Bukaresztu: m.in. Gmach Parlamentu, spacer po Starówce (Paryż Orientu). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Przejazd do Konstancy, największego portu Rumunii. Zwiedzanie miasta: m.in. Plac Owidiusza, Park Zwycięstwa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Tulczy. Rejs statkiem po "ukrytym świecie" Delty Dunaju, rezerwacie biosfery UNESCO, słynnym przede wszystkim jako największe w całej Europie skupisko dzikich ptaków i jedyne miejsce występowania pelikana w Europie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Targu Neamt przez wąwóz Bicaz. Zwiedzanie ruin twierdzy i monastyru Neamt. Zakwaterowanie w hotelu w Piatra Neamt. Obiadokolacja.* Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Przejazd na Bukowinę. Zwiedzanie stolicy Bukowiny - Suczawy; m.in. ruiny Zamku Tronowego ze skansenem, Cerkiew św. Dymitra. Zwiedzanie klasztorów umieszczonych na liście UNESCO - cerkwi z unikatowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi malowidłami: Voronet, Humor. Przejazd do Cimpulung Moldovenesc. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

9 dzień- śniadanie. Przejazd doliną Izy, po drodze zwiedzanie cerkwi W Dolinie w Ieud, cerkwi św. Mikołaja w Bogdan Voda i cerkwi św. Archaniołów w Rozavlea. Przejazd przez miejscowość Sapanta, zwiedzanie -Wesołego Cmentarza”. Przejazd do Satu Mare. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

10 dzień
- śniadanie. Spacer po Satu Mare. Przejazd do Polski. Powrót do kraju ok. godz. 21:00

CENA OBEJMUJE: 9 noclegów w hotelach ** / *** (pokoje 2, 3 - os. z łazienkami), 9 śniadań, rejs po delcie Dunaju, autokar komfortowy, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.
OPŁATY DODATKOWE:
Dopłata do 9 obiadokolacji: 600 zł
Dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł
Należy zaopatrzyć się w ok. 80 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników.

Godziny wyjazdów
Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę Dopłata
Bielsko Biała stacja BP 200 m od Dworca PKP 4:15 70 PLN 
Częstochowa park. Motelu Orbis 3:15 90 PLN 
Dębica stacja benzynowa BBC przy obwodnicy 8:15  
Katowice parking hotelu Campanille, ul. Sowińskiego 48 4:45 70 PLN 
Kielce Dworzec PKP 4:30 90 PLN 
Kraków ul. Kałuży 5.45  
Lublin ul. Prusa 8, park. motelu PZMot 6:00 130 PLN 
Rzeszów parking przed Urzędem Wojewódzkim 9:00  
Tarnów parking hotelu Tarnovia 7:30
SLM
Cena zawiera:
- opiekę pilota- przewodnika
- autokar
- zakwaterowanie
- wyżej wymienione wyżywienie
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyżywienie:
- śniadania
Obiekt oferuje:
- łazienki w pokoju
Brak wyników.