Słowo szukane:  
Lub:
CHINY z Rejsem po Jangcy/2134/SIG
Kraj: Chiny
Rodzaj: Wycieczka objazdowa
Oddaj głos na tą wycieczkę oddaj głos do Top5     Oddaj głos na tą wycieczkę zobacz komentarze     Poinformuj znajomego poinformuj znajomego     Wersja do druku drukuj

Plan wycieczki : 

1 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Pekinu.

2 dzień PEKIN

Przylot do Pekinu - miasta pełnego niezwykłych zabytków pochodzących z okresu panowania dwóch ostatnich dynastii cesarskich - Ming (1368-1644) i Oing (1644 -1911). Wizyta w Pekinie stanowi dobre wprowadzenie do poznania fascynującej kultury Chin. Transfer do hotelu (zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej w zależności od posiadania przez hotel wolnych pokoi). Zwiedzanie miasta - Świątynia Nieba - największy obiekt sakralny w Chinach i niezaprzeczalny symbol Pekinu, wizyta w lokalnej herbaciarni. Spacer po odrestaurowanej, zabytkowej ulicy QianmenPlac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) to najważniejszy i największy plac w Chinach. Czas na odpoczynek. Powitalna kolacja.

3 dzień PEKIN - SHANGHAI

Przejazd super szybkim pociągiem do Szanghaju. Zwiedzanie miasta: Bund (Nabrzeże), wieża telewizyjnaZakwaterowanie, kolacja.

4 dzień SHANGHAI - SUZHOU

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: świątynia Nefrytowego Buddystare miasto, ulica Nanjing – główna arteria handlowa miasta. Wizyta w szanghajskim muzeum. Przejazd autokarem do Suzhou, zakwaterowanie. Kolacja.

5 dzień SUZHOU - LUZHI - SUZHOU

Śniadanie. Zwiedzanie miasta – Ogród Mistrza Siecifabryka jedwabiuOgród Przebywania. Przejazd autokarem do Luzhi – malowniczej wioski wodnej, w której czas zatrzymał się dawno temu. Przejażdżka łodziami po przecinających wioskę kanałach.

6 dzień SUZHOU - YICHANG

Śniadanie. Przyjazd superszybkim pociągiem do Yichang. Kolacja. Zaokrętowanie na statku.

7 - 9 dzień REJS PO RZECE JANGCY

Rozpoczęcie rejsu wygodnym 4* statkiem. W związku z budową Wielkiej Tamy – jednego z największych hydrologicznych przedsięwzięć wszech czasów – krajobraz słynnych Trzech Przełomów uległ ogromnym, nieodwracalnym zmianom. Wciąż jednak rejs Rzeką Jangcy to doskonała okazja do podziwiania niezwykłej scenerii jaka otacza koryto tej najdłuższej rzeki Chin. W ciągu kolejnych trzech dni rejsu w kierunku „pod prąd” statek stopniowo pokonuje znane na całym świecie Trzy Przełomy Rzeki Jangcy. Jako pierwszy – liczący około 50km przełom Xiling, następnie nazywany często Wąwozem Czarownic Przełom Wu, w którym – przy tysiącmetrowych skałach po obu stronach rzeki – przepływający statek wygląda jak unosząca się na wodzie łupina orzecha. W ostatnim przełomie Qutang spiętrzony nurt rzeki wydaje się być niemal nie do pokonania. Wszystkie trzy zakola zapewniają moc wrażeń głównie ze względu na zapierające dech widoki. W czasie kilku zejść na ląd oferowane są inne atrakcje, do których należy m.in. możliwość przejażdżki małymi łodziami wzdłuż wąskiego strumienia Shennong w miejscu nazywanym „Trzema Małymi Przełomami” czy też wizyta w Fengdu zwanym “Miastem Duchów”. Wg tradycyjnych wierzeń do tego miejsca właśnie trafiają dusze tych, którzy za życia nie zasłużyli na raj. Każdego dnia na statku serwowane są śniadania , obiady i kolacje.

10 dzień CHONGQING - XI'AN

Przypłynięcie do Chongqing. Spacer po zabytkowej części miasta Ciqikou. Wizyta w parku Erling. Transfer na lotnisko, przelot do Xi’an. Zwiedzanie: Wielki Meczetdzielnica Muzułmańska. Kolacja - słynny pierożkowy bankiet. Wieczorna przejażdżka do miejsca, upamiętniającego dzieje z okresu dynastii Tang, zakwaterowanie.

11 dzień XI'AN - PEKIN

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Armia TerakotowaMała Pagoda Dzikiej Gęsi, lekcja kaligrafii, Muzeum Xi’an. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Pekinu.

12 dzień PEKIN

Przyjazd do Pekinu - miasta pełnego niezwykłych zabytków pochodzących z okresu panowania dwóch ostatnich dynastii cesarskich - Ming (1368-1644) i Oing (1644 -1911). Wizyta w Pekinie stanowi dobre wprowadzenie do poznania fascynującej kultury Chin. Transfer do hotelu, śniadanie. Zwiedzanie miasta: Letni Pałac – letnia rezydencja cesarzy z dynastii Qing, przepiękny kompleks ogrodowy z licznymi pawilonami. Plac TiananmenZakazane MiastoŚwiat Pereł – demonstracja zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów (biżuteria, kosmetyki).. Spacer zabytkową uliczką Qianmen, przypominającą cesarskie Chiny. Czas na zakupy na lokalnym bazarze.

13 dzień PEKIN

Dalsze zwiedzanie miasta - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Wielkiego Muru – zabytku wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Obiekt ten jako jedyny, stworzony przez człowieka widziany jest z kosmosu i liczy sobie, ok. 12 000 km. W drodze powrotnej krótki postój przy obiektach olimpijskich – możliwość zrobienia zdjęć. Kolacja – słynna Kaczka po Pekińsku.

14 dzień PEKIN - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

 

CENA ZAWIERA:

 • przeloty międzynarodowe z/do Polski
 • transport lokalny (autokar)
 • przejazdy pociągami
 • opiekę polskiego pilota
 • opiekę przewodników lokalnych
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • wyżywienie wg programu (śniadania + obiadokolacje/lunche)
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, OC i bagaż)

CENA NIE ZAWIERA:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • napojów do obiadów/obiadokolacji
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD)
 • opłaty wizowej (300 PLN)
 • wydatków natury osobistej
 • innych opłat nie wymienionych w części "cena zawiera"
Rezerwacja online
15.04 - 29.04.2018 6990.00 500 USD dewizowa część ceny imprezy
16.09 - 30.09.2018 6990.00 500 USD dewizowa część ceny imprezy

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI

Wiza chińska jest płatna DODATKOWO 300 PLN. Na 4 tygodnie przed wyjazdem należy dostarczyć do biura:

 • paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu (powinien posiadać min. 6 wolnych stron, strony muszą znajdować się naprzeciw siebie lub, jedna za drugą obok siebie).
 • wypełniony wniosek wizowy (dostępny na stronie www.sigma-travel.com.pl bądź w biurze)
 • jedno kolorowe zdjęcie.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w klimatyzowanych pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami i TV. W pokojach znajdują się urządzenia do parzenia herbaty. W pociągach noclegi w wagonie sypialnym (4 osoby w przedziale).

Główny bagaż powinien być zabezpieczony szyfrem lub kłódką. Napięcie elektryczne w Chinach: 220V; 50Hz (takie samo jak w Polsce). W większości hoteli istnieje możliwość korzystania z polskich wtyczek. Czasami mogą zdarzyć się również inne gniazdka. Czas lokalny w Chinach + 8 godzin w stosunku do czasu polskiego. Średnia temperatura na przełomie marca i kwietnia wynosi ok. 17 st. C, w maju ok. 24 st. C, w listopadzie ok. 15 st. C Na napiwki należy przeznaczyć ok. 65 USD na osobę. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

SLM
Zakwaterowanie:
- Hotel
Wyjazd z miasta:
- Warszawa
Brak wyników.